Czym jest Micro SaaS

Micro Saas to rozwiązanie biznesowe które skupia się na potrzebie niszy - wąskiej grupy użytkowników. Bardzo prostych, bez feature creep (zjawisko ciągłego dodawania funkcji, przez co produkt traci swoją prostotę). Jest prowadzone przez jedną osobę lub mały zespół.

Poprzez lepsze dopasowanie oferuje skuteczniejsze rozwiązywanie problemów. Zobrazujmy to w ten sposób: jeśli w firmie jest dziesięciu pracowników którym można zaoszczędzić parę godzin w miesiącu przez wykorzystanie SaaSowego rozwiązania to może okazać się, że opłata miesięczna 29 USD po prostu bardziej się firmie opłaca.

Termin microsaas ukuty został przez Tylera Tringasa, twórcy Storemapper - serwisu pozwalającego na wklejanie mapek ze sklepami (np. na stronie Żabki mapka z wszystkimi Żabkami).

Może Cię zainteresować:

Parę pomysłów na Twój własny, kieszonkowy Micro SaaS
Szczerze mówiąc pomysły które można znaleźć w internecie to marny clickbait. Receptą na SaaS jest Twoje doświadczenie w danej dziedzinie. Kluczowa jest identyfikacja problemy a następnie sprawna walidacja. Dlatego mnie bardziej inspirują przykłady niż “pomysł na biznes”. Jako, że zasięgi na pstrych…